ROMANIA

Transylwania: Brasov

ROMANIA / RUMUNIA

 

Rumunia okazuje się być świetnym pomysłem na długi weekend. W cztery, pięć dni możemy zwiedzić najważniejsze atrakcje turystyczne Transylwanii, a także stolicę Rumunii – Bukareszt.

Bukareszt (rum.: Bucureşti)

Bukareszt (rum.: Bucureşti)

Transylwania to region leżący niecałe 200 km na północ od Bukaresztu. Po drodze mijamy położoną wysoko w Karpatach Południowych miejscowość Sinaia, w której znajduje sie wspaniały zamek Peles oraz zamek w Bran (podobno tu mieszkał sławny Drakula).

Sinaia – zamek Peles

Następnie zwiedzamy wspaniale miasto Braszów (rum.: Braşov).

Braszów (rum.: Brasov)

Kolejny przystanek to miasto Sigiszoara (rum.: Sighişoara), jeden z najlepiej zachowanych średniowiecznych ośrodków miejskich w Europie środkowo-wschodniej, powstały w 1191 roku.

Transylwania – Sighisoara (rum.: Sighişoara)

W drodze do Sibiu mijamy wspaniałe wioski saskie w Transylwanii będące unikalnym miejscem w Europie (w tym miasteczko Biertan), gdzie czas jakby stanął w miejscu, a my odnosimy wrażenie, jakbyśmy przenieśli się w czasie o przynajmniej 100 lat wstecz… Po spacerze po starówce w Mediasz (rum.:Mediaş) dojeżdżamy do ostatniej miejscowości Sibiu.

Transylwania – Sighisoara

wioski saskie w Transylwanii – Biertan

 
 
GALERIA (kliknij na zdjęcie by je powiększyć i przejść do pokazu slajdów):
 

Advertisement

24 thoughts on “ROMANIA

  1. Bardzo mi się podobają fotki…kocham taką Rumunię… te kolory, klimatyczne cmentarze…pranie suszące się na sznurkach…zaprzęgi, psy wygrzewające się w słońcu. To zdjęcie z Brasova z wąskim przesmykiem międzi kamienicami ….piekne! Co do Twojej planowanej wyprawy opiszę Ci wszystko, co wiem i mogę polecić w mailu.Trochę mało czasu…ale ja też zrobiłam 8 tys. km. w 10 dni…męczące, ale wspomnienia bezcenne. Pozdr.!

    • Ciesze się, ze podobały Ci się te zdjęcia. Rumunia zaskoczyła mnie na “plus” i uważam, ze jest to świetny kierunek nawet na dłuższy weekend. Bardzo ci dziekuję, za maila, na którego z niecieprliwością czekam, bo właśnie jestem na etapie robienia planów, a nie ma jak wskazówki od osoby, która już ma w tej kwestii doświadczenie. Pozdrawiam serdecznie!

  2. I see you have some comments from Romanians on here. I’m Romanian also. I’m very pleased that you enjoyed Romania. Your captions made me wonder, do you speak a bit of Romanian? Also, on your travels, do you pick up some of the language? How much?
    If you’re ever back in Romania, maybe you’ll make your way to my home town, Iasi. And maybe one day soon I’ll make my way to Warsaw too. 🙂

  3. Eh jestem kociarą – zobaczyłam fotę kota i reszta rzeczy przestała dla mnie istnieć 😛 nie no, żartuję. Zdjęcia fajne, ja akurat po Rumunii kręciłam się po górach, ale to co w jakiś sposób mnie zachwyciło w miastach to te kilometry kabli, które zwisają nad każdą ulicą. Ogólnie te miliony kabli są charakterystyczne na całych Bałkanach, np. w Tiranie na każdej latarni wiszą gigantyczne zwoje kabli. Jednak Rumunia jest pod tym kątem wyjątkowa, bo kable i druty tworzą ciekawe formy, np. pajęcze sieci 😉 jest co fotografować!

  4. Czesc, po pierwsze bardzo fajny blog. Posty piszesz krotkie ale tresciwe i ciekawe, chce sie je czytac. Ten post o wypadzie do Rumuni jest super z bardzo dobrymi zdjeciami. Jestes kolejna osoba, ktora zacheca do zobaczenia tego kraju! Moze jeszcze w tym roku, kto wie 🙂 Pozdrwiamy i czekamy na dalsze relacje 🙂

    • Czesc, dziekuję za bardzo miłe słowa! Co do Rumunii, to jak najbardziej warto odwiedzić ten kraj. Pozdrawiam Was i dziekuję za wizytę na moim blogu.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s